پورتال سيگما

طراحی معماری اطلاعات

طراحی روندهای دسترسی به اطلاعات به شکلی که بازدیدکنندگان درکی ساده و قابل اطمینان از پیمایشهای خود در وبسایت و کار با سامانه های الکترونیکی داشته باشند، بنیادی ترین و مهمترین مسئله برای تعیین ساختار محتوایی در طراحی پورتال سازمانی میباشد. معماری اطلاعات (IA)، هنر ساختاربندی و طبقه بندی محتوا در سیستمهای اطلاعاتی وبسایتها میباشد که با توجه به چشم انداز تحول دیجیتال، مجموعه ای از روشها و خط مشی ها بمنظور افزایش کاربرد پذیری یا ابجاد سهولت کاربری (Usability) و آسان سازی یافت پذیری یا کاوش پذیری (Findability) کاربران حاضر در وبسایت میباشد.

به زبانی ساده تر، معماری اطلاعات درست و هوشمندانه به افراد کمک میکند تا درک ساده ای از محیط آنلاینی که در آن قرار گرفته اند داشته باشند؛ ساختار فضای اطلاعاتی باید به گونه ای طراحی شود تا بازدیدکنندگانی که از منابع مختلف وارد صفحات وبسایت میشوند، مطمئن باشند که در جای مناسب قرار گرفته اند و هر آنچه که به دنبالش هستند را آسان و سریع پیدا خواهند کرد. خدمات طراحی معماری اطلاعات توسط متخصصین سیگما در راستای ارزشها، آرمانها و اهداف سازمان و همچنین بر مبنای نیازهای مخاطبین سازمان در فضای وب انجام می گردد تا بازدیدکنندگان حاضر در پورتال سازمانی سیگما تجربه کاربری مطلوب و ایده آل داشته باشند.

خدمات سیگما

  • سنجش و تحلیل اهداف شرکت یا سازمان (Assess Business Intent) : طی جلساتی با نمایندگان کارفرما، اهداف و نیازهای سازمان توسط متخصصین سیگما مورد تحلیل قرار میگیرد تا معماری اطلاعات مطابق با این اهداف طراحی گردد.
  • طراحی پرسونای مخاطبین و مشتریان (User Persona) : طراحی و ساختاربندی فضای اطلاعاتی وبسایت مطابق با اهداف و نیازهای انواع گروه های کاربری و مخاطبین سازمان طراحی میشود.
  • ارزیابی محتوا (Assess Content) : ماهیت کلیه اطلاعات و محتوای وبسایت مورد تجزیه و تحلیل متخصصین سیگما قرار میگیرند و بمنظور تهیه نقشه ساختاربندی اطلاعات، آماده گروه بندی و سازماندهی میشوند.
  • مدیریت محتوا  و گروه بندی مطالب (Organize Content) : بر اساس آنالیز ماهیت انواع اطلاعات وبسایت، پروسه گروه بندی و برچسب زنی آنها با دقت تمام توسط کارشناسان سیگما انجام میشود تا فضای اطلاعاتی وبسایت با سازماندهی اصولی، دارای دو مولفه کاربرد پذیری و یافت پذیری آسان باشد.
  • ارتباط سازی میان اطلاعات (Enable Information Relationships) : از طریق تکنیک های UI و روشهای دیگر، اتصال و ارتباط میان اطلاعات بمنظور ایجاد ناوبری ایجاد میشود تا مخاطبین به آسانی به پیمایش میان صفحات و جستجوی نیازهای خود در وبسایت بپردازند.
  • تست های کاربری (User Testing) : بمنظور ارزیابی کیفی و بهبود یافت پذیری و کاربردپذیری در ساختار فضای اطلاعاتی وبسایت، متخصصین سیگما بطور مستمر تستهای مختلف tree testing, click testing, usability testing را بمنظور بررسی رفتار کاربران انجام میدهند تا مشخص شود بازدیدکنندگان چگونه اطلاعات را پیدا میکنند و از چه روشهایی در پویش و درک سیستم های خدمات الکترونیکی استفاده میکنند.

درخواست دمو


* نام و نام خانوادگی
*
*
*
*
1398/12/13 سه‌شنبه
لوگو پورتال سیگما

شرکت توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات سیگما برترین مجری و ارائه دهنده ابزارهای ایجاد و راه اندازی پرتال های سازمانی، خدمات الکترونیکی امن، خدمات رایانش ابری، دسترس پذیری (WCAG) و خدمات مشاوره دولت الکترونیک به سازمانها و شرکتها میباشد.

1401© کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت نرم افزاری سیگما میباشد.